TOREK 12 5 2020

ŠPORT

Dan začnemo s Pozdravom soncu.

Nato se preobleči za šport in za začetek poglej enostavne vaje, ki jih najdeš TUKAJ. Poskušaj si jih otežiti, kot je omenjeno v posnetku, z gumintvistom ali škatlami. Naredi še sprehod danes ali jutri ali pa kar vsak dan, to bi bilo še najboljše za bolj zdravo telo.

SLOVENŠČINA

Včeraj smo spoznali besede enakega pomena, SOPOMENKE, danes gremo na besede nasprotnega pomena, PROTIPOMENKE.

Navodila za delo najdeš TUKAJ.

MATEMATIKA

LB str. 41: Natančno preberi navodila. Pri besedilnih nalogah podčrtaj bistvene podatke. Nato si pravilnost rešitev preveri TUKAJ.

ANGLEŠČINA (TJA)

Navodila za današnje delo najdeš TUKAJ.

SPOZNAVANJE OKOLJA

Ta teden bomo govorili o vremenskih pojavih in padavinah.

TUKAJ imaš navodila za tri šolske ure. Med njimi je potrebno po slikovnih navodilih izdelati DEŽEMER. Kaj to je, si poglej v priponki. Dežemer v primeru padavin uporabi. Shrani ga in prinesi v šolo.

Med ZANIMIVOSTMI najdeš tudi načrt za VREMENKOTA, vremensko kolo. Če se odločiš, da ga narediš, mi pošlji slikico.

TUKAJ si lahko na kratko pogledaš, kako zgleda ŽLED in kaj lahko povzroči.

Poglej si tudi PRISPEVEK Firbcologov, ki jih je zanimalo, kako lahko po radiju in TV napovedujejo vreme.

TUKAJ pa je učni list, ki ga rešuješ tri dneve. Ti dnevi so lahko zaporedni ali pa ne.

Delo si razporedi tako, da bo potekalo skozi celoten teden.

Ta vnos je bil objavljen v POUK. Zaznamek za trajno povezavo.