TOREK, 31.3.2020

SLOVENŠČINA

V zvezek za slovnico (črte na obeh straneh) napiši naslov JURE, JURČEK. Nato razmisli ali poznaš še kakšen tovrsten par besed npr. roka-rokica, noga-nogica, stol-stolček, roža-rožica. Kako bi poimenovali besedo kot je Jurček, rokica, stolček, rožica?

Tovrstnim besedam rečemo manjšalnice.

LB str. 49: Reši 1. nalogo: Za začetek najprej dobro preberi besedilo in šele, ko bereš drugič, podčrtaj manjšalnice, ki jih najdeš v besedilu.

Reši še 2. in 3. nalogo.

Nato v zvezek zapiši pare, ki si si jih na začetku izmislil-a. Iz dveh parov sestavi poved npr. Mama je v svoji roki držala otrokovo rokico.

Naredi nalogo Ponovim.

Ne pozabi na redno dnevno branje.

ŠPORT

Danes te čakajo sledeče vadbene naloge.

Tokrat najdeš natančna navodila za delo TUKAJ.

Ne pozabi na urjenje poštevanke.

ANGLEŠČINA (TJA)

Navodila za delo najdeš v TEJ spletni učilnici.

SPOZNAVANJE OKOLJA

V tem tednu se bomo začeli pogovarjati o ORIENTACIJI.

Kaj je orientacija in kaj pomeni orientirati se?

Na to vprašanje ti bo odgovoril naslednji video zapis. Pozorno si ga oglej in si poskušaj čim več zapomniti. Naredila ga je učiteljica, ki poučuje na Ptuju, zato boste opazili, da ko išče svoj rodni kraj, na zemljevidu označi mesto Ptuj. Vi med tem časom poiščite vaš rodni kraj, Ljubljano.

TUKAJ je povezava. Izdelavo kompasa bomo prestavili na čas, ko se vrnemo v šolo.

V zvezek za SPO zapiši naslov Orientacija. Nato si preberi besedilo v LB str. 73. Prepiši v zvezek iz tega UL.

LB str. 73, 74: Reši dane naloge.

Ta vnos je bil objavljen v POUK. Zaznamek za trajno povezavo.